ما برای وصل کردن آمدیم

 
Plastic Welding 3
نویسنده : گروه تحقیقاتی مهندسی جوش - ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱۳
 

 

با سلام

با تشکر از بذل توجه جامعه مهندسین ،این پست ، با توجه به درخواست های مکرر دوستان علاقمند خدمت تمامی علاقمندان به این زمینه از جوشکاری عرضه می گردد . امید به آنکه مفید واقع گردد  -  در صورت هرگونه استفاده  از مطالب تحت عنوان  «جوشکاری پلاستیک ها» از این وبلاگ   ،  به جهت  صیانت از  حقوق معنوی اثر ، مولف « دکتر افسانه ربیعی»  به عنوان  مرجع ذکر گردد .

 

جوشکاری پلاستیک ها توسط ابزارهای داغ :

 در روش جوشکاری با ابزارهای داغ با استفاده از یک منبع حرارتی (مثل هیتری با نوارهای الکتریکی ، صفحات داغ ،میله های حلقه ای شکل یا هویه) قطعات پلاستیکی را تا دمای ذوبشان گرم میکنند .
بعد قطعات را در تماس با یکدیگر ودر فاصله 3 میلیمتری از ابزار داغ قرار می دهند . وقتی که سطوح مورد جوش ذوب شدند منبع حرارتی را از موضع جوش دور کرده و با اعمال فشار کمی قطعات را به سرعت به یکدیگر متصل کرده وآنقدر در این حالت نگه می دارند تا محل اتصال خنک شود. تمام فرایند خیلی سریع صورت گرفته و با اعمال فشار کمی از 5 تاpsi 15 حدود 5 تا 15 ثانیه طول می کشد.
یکی از مهمترین فاکتورها در فرآیند جوشکاری قطعات با استفاده از ابرارهای داغ زمان لازم برای دور کردن قطعه از ابزار داغ و اعمال فشار بعدی آن است . این مدت باید تا حد امکان کوتاه انتخاب شود(یک الی دو ثانیه ) چون یک تاخیر کوتاه دراین لحظه منجر به ایجاد جوش ضعیفی خواهد شد .تجهیزات و  . . .


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()